brak energii

Zdarzyło Ci się stracić całą energię zanim jeszcze zacząłeś coś robić? Czy Twój umysł rezygnował z działania jeszcze przed jego rozpoczęciem?

Brak energii może wyjść poza uczucie zmęczenia fizycznego w stan tak zwanego “zmęczenia umysłowego”. Co jeśli powiem Ci, ze istnieje sposób na rozpoznanie takiego stanu i skuteczne zwalczenie tego problemu?

W tym artykule podzielę się z Tobą rzeczywistymi przyczynami braku energii i sposobem na eliminację tych przyczyn. Zaczynamy!

Brak pasji lub hobby

Pasja lub hobby jest dla nas źródłem do tworzenia wielu znakomitych rzeczy. To posiadanie czegoś, co nadaje naszemu życiu większy sens.

Skupienie się na pasji lub hobby może ostatecznie polepszyć Twoje życie prywatne i zawodowe. Jesteś o wiele bardziej spokojny mentalnie, kiedy stosujesz się do rzeczy, które mają dla Ciebie wartość.

Z drugiej strony, kiedy nie masz żadnego źródła motywacji, stajesz się poirytowany i zmęczony codziennymi przyziemnymi rzeczami.

Znajdź dla siebie coś, co będzie rozpalało ogień w Twoim sercu. Na pewno jest coś, czym się interesujesz od dawna. Rysunek, muzyka, podróże , blog, vlog, kolekcjonerstwo, taniec, siłownia, gotowanie, czy nawet szydełkowanie. Cokolwiek to jest i działa na Ciebie w sposób, który przyśpiesza bicie Twojego serca, zacznij to robić, dla siebie.

Bycie na “TAK” ze wszystkim

“Wpadasz na imprezkę?”

“Idziemy do kina?”

“Masz ochotę na lunch?”

“Zrobimy coś razem?”

Jeśli wciąż jesteś na “Tak”, a słowo “Nie” nie istnieje w Twoim słowniku, powinieneś jeszcze raz przemyśleć to, jak podchodzisz do życia.

Nie zrozum mnie źle, dobrze jest być nastawionym pozytywnie i podejmować działania w życiu, ale warto jest też pozostać trochę samolubnym w tym wszystkim. Zgadzając się na wszystko co inni chcą i spełniając ich prośby za każdym razem, kiedy o to poproszą, w końcu wyczerpie Twoja energię doszczętnie i nie będziesz miał siły na to, aby zacząć spełniać swoje zachcianki.

Naucz się mówić “Nie”, kiedy nie masz ochoty czegoś robić. Nie bądź osobą, która spełnia wszystkie życzenia, nie przyzwyczaja ludzi do tego, że zawsze jesteś na ich zawołanie. Zapamiętaj, ze w tym wszystkim najważniejszy jesteś TY. Kiedy dobrze czujesz się ze samym sobą, dopiero wtedy jesteś zdolny do tego, aby zacząć pomagać i dobrze czuć się wsród innych.

Niewdzięczna praca

Człowiek średnio w pracy spędza około 25% czasu swojego całego życia. Jeśli jest to praca, której nienawidzisz, nie dziw się, że jesteś totalnie wypompowany z energii i chęci do życia. Mentalnie jesteś strzępem człowieka i nie masz ochoty na robienie czegoś, co daje Ci satysfakcje.

Znajdź pracę, w której czujesz się dobrze. Taką do której z chęcią przychodzisz. Taką, która daje Ci możliwości rozwoju i daje Ci chęć do działania. Dzięki takiej pracy, będziesz miał chęć do robienia czegoś więcej, niż tylko poświęcania czasu na rozwój firmy kogoś innego. Będziesz miał czas i chęci na pracę nad swoimi projektami, które być może pozwolą Ci w przyszłości całkowicie zrezygnować z pracy dla kogoś i skupić się na tym, co ważne dla Ciebie.

Poczucie zmęczenia spowodowane brakiem snu, to jedno. Poczucie zmęczenia, ponieważ Twoja praca nie spełnia Twoich oczekiwań, nie masz hobby lub pasji, które napędzałyby Cię do robienia czegoś więcej, spełnianie wszystkich oczekiwań innych ludzi, to drugie. Bądź świadomy tego, że zawsze możesz dokonać zmian i odnaleźć pasję w swoim życiu.

Pamiętaj, że jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana i warto jest podejmować decyzję i ryzyko, kiedy przyczyniają się one do lepszego życia. Rób tak, aby być szczęśliwym, bo szczęście to sztuka dokonywania wyborów. Nie cel sam w sobie, lecz droga, którą idziemy przez życie. Live Life Now przyjacielu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *