pasja

Istnieje 1 szansa na 400 bilionów, że gdzieś na ziemi pojawi się dokładnie taka sama osoba jak Ty. Z takim samym kodem DNA, taką samą osobowością i perspektywą spojrzenia na życie. Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas dostał niesamowitą szansę na to, aby doświadczać tego co oferuje nam ten świat.

Możesz myśleć o sobie jak o cudzie lub jak o przeznaczeniu. Jaki więc jest Twój cel bycia na ziemi?

Często mówi się o tym, że warto znaleźć pasję w swoim życiu. Jest to dość “popularny” temat jeśli wziąć pod uwagę to, że został on wpisywany w Google ponad 190 milionów razy.

Możesz poczuć się sfrustrowany kiedy patrzysz na ludzi, którzy robią to co kochają, a jeszcze bardziej wkurza Cię to, że robią oni rzeczy, które Ty zawsze chciałeś robić, ale z jakichś powodów nie możesz sobie na to pozwolić. Pamiętaj jednak o tym, ze ich droga do celu, miejsca w którym mogą robić to na co maja ochotę, wcale nie była łatwa. Być może już coś o tym wiesz? Różnica miedzy Tobą, a ludźmi którzy spełniają swoje marzenia polega na tym, że oni przebrnęli przez to błoto niepowodzeń i nie poddali się w drodze do swojego celu.

Zdefiniuj swoją pasję

Pasja może oznaczać wiele rzeczy. Czego możesz być pewien to tego, że będzie ona pochodzić z wnętrza Ciebie, rdzenia Twojej osobistej historii, a nie kogoś innego. Pamiętasz te 1 na 400 bilionów statystyk? Twoją pasją może być wszystko, co Cię motywuje, intryguje lub stawia przed Tobą wyzwania. Twój cel może być powiązany z powołaniem, rodziną lub innym znaczeniem. Podjedziesz do niego w swój własny, unikatowy sposób.

Jeśli chodzi o mnie, czuję się najbardziej dynamiczny i zapominam o otaczającym mnie świecie kiedy projektuję grafiki i piszę na swoim blogu. Czuję, że pomagam innym w przekształcaniu i osiąganiu ich celów.

Oto mój przepis:
  • Myśl sercem
  • Testuj i ucz się
  • Zrób listę własnych spostrzeżeń
  • Działaj codziennie (nawet minimalnie)
  • Użyj reguły 5 sekund Mel Robbins

Osiągnięcie swojej pasji oznacza znalezienie równowagi we wszystkich dziedzinach życia.

Nie potrzebujesz na to pozwolenia

To jest najlepsze w tym wszystkim. Nie musisz się pytań o zdanie i nie potrzebujesz niczyjej zgody na to aby zacząć realizować swój cel. Nie musisz podążać zgodnie z zasadami i nie musisz słuchać opinii innych. Jeśli masz marzenie i mocno w nie wierzysz, zacznij nad nim pracować i patrz jak wszystko się zmienia.

Nie śpiesz się

Rzym nie został postawiony w ciągu jednej nocki. Wielkie marzenia nie zostały spełnione z dnia na dzień (wygrana w totka się nie liczy). Tak samo będzie w Twoim przypadku. Nie śpiesz się. Działaj w swoim tempie i każdego dnia staraj się dokładać małą cegiełkę do swojego wielkiego projektu. Skupiaj się na tym jak daleko już zaszedłeś zamiast na tym , ile jeszcze masz do przejścia.

  • Każdego dnie rób jedną rzecz, która przybliży Cię do Twojego celu
  • Wyeliminuj ludzi ze swojego otoczenia, którzy Ci przeszkadzają w osiągnięciu Twojego marzenia
  • Szukaj wiedzy i edukuj się w wybranym przez Ciebie kierunku
  • Poświęcaj sobie więcej czasu (joga, medytacja, czytanie, gotowanie)
Każdy ekspert w każdej dziedzinie świata był kiedyś początkującym. To konsekwencja i wytrwałość sprawiły, że osiągnął on sukces. To samo tyczy się Ciebie.

Zazwyczaj to, co robisz w wolnym czasie, jest Twoją pasją. Możesz to przeistoczyć w biznes lub po prostu cieszyć się tym bez żadnych większych przemyśleń. Pamiętaj też, że Twoja pasja może z czasem stać się czymś znacznie większym, czymś na skalę światową. Czego Ci z całego serca życzę drogi czytelniku. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

 

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *