pasja

Istnieje 1 szansa na 400 bilionów, że gdzieś na ziemi pojawi się dokładnie taka sama osoba jak Ty. Z takim samym kodem DNA, taką samą osobowością i perspektywą spojrzenia na życie. Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas dostał niesamowitą szansę na to, aby doświadczać tego co oferuje nam ten świat.

Możesz myśleć o sobie jak o cudzie lub jak o przeznaczeniu. Jaki więc jest Twój cel bycia na ziemi?

Często mówi się o tym, że warto znaleźć pasję w swoim życiu. Jest to dość “popularny” temat jeśli wziąć pod uwagę to, że został on wpisywany w Google ponad 190 milionów razy.

Możesz poczuć się sfrustrowany kiedy patrzysz na ludzi, którzy robią to co kochają, a jeszcze bardziej wkurza Cię to, że robią oni rzeczy, które Ty zawsze chciałeś robić, ale z jakichś powodów nie możesz sobie na to pozwolić. Pamiętaj jednak o tym, ze ich droga do celu, miejsca w którym mogą robić to na co maja ochotę, wcale nie była łatwa. Być może już coś o tym wiesz? Różnica miedzy Tobą, a ludźmi którzy spełniają swoje marzenia polega na tym, że oni przebrnęli przez to błoto niepowodzeń i nie poddali się w drodze do swojego celu.

Zdefiniuj swoją pasję

Pasja może oznaczać wiele rzeczy. Czego możesz być pewien to tego, że będzie ona pochodzić z wnętrza Ciebie, rdzenia Twojej osobistej historii, a nie kogoś innego. Pamiętasz te 1 na 400 bilionów statystyk? Twoją pasją może być wszystko, co Cię motywuje, intryguje lub stawia przed Tobą wyzwania. Twój cel może być powiązany z powołaniem, rodziną lub innym znaczeniem. Podjedziesz do niego w swój własny, unikatowy sposób.

Jeśli chodzi o mnie, czuję się najbardziej dynamiczny i zapominam o otaczającym mnie świecie kiedy projektuję grafiki i piszę na swoim blogu. Czuję, że pomagam innym w przekształcaniu i osiąganiu ich celów.

Oto mój przepis:
  • Myśl sercem
  • Testuj i ucz się
  • Zrób listę własnych spostrzeżeń
  • Działaj codziennie (nawet minimalnie)
  • Użyj reguły 5 sekund Mel Robbins

Osiągnięcie swojej pasji oznacza znalezienie równowagi we wszystkich dziedzinach życia.

Nie potrzebujesz na to pozwolenia

To jest najlepsze w tym wszystkim. Nie musisz się pytań o zdanie i nie potrzebujesz niczyjej zgody na to aby zacząć realizować swój cel. Nie musisz podążać zgodnie z zasadami i nie musisz słuchać opinii innych. Jeśli masz marzenie i mocno w nie wierzysz, zacznij nad nim pracować i patrz jak wszystko się zmienia.

Nie śpiesz się

Rzym nie został postawiony w ciągu jednej nocki. Wielkie marzenia nie zostały spełnione z dnia na dzień (wygrana w totka się nie liczy). Tak samo będzie w Twoim przypadku. Nie śpiesz się. Działaj w swoim tempie i każdego dnia staraj się dokładać małą cegiełkę do swojego wielkiego projektu. Skupiaj się na tym jak daleko już zaszedłeś zamiast na tym , ile jeszcze masz do przejścia.

  • Każdego dnie rób jedną rzecz, która przybliży Cię do Twojego celu
  • Wyeliminuj ludzi ze swojego otoczenia, którzy Ci przeszkadzają w osiągnięciu Twojego marzenia
  • Szukaj wiedzy i edukuj się w wybranym przez Ciebie kierunku
  • Poświęcaj sobie więcej czasu (joga, medytacja, czytanie, gotowanie)
Każdy ekspert w każdej dziedzinie świata był kiedyś początkującym. To konsekwencja i wytrwałość sprawiły, że osiągnął on sukces. To samo tyczy się Ciebie.

Zazwyczaj to, co robisz w wolnym czasie, jest Twoją pasją. Możesz to przeistoczyć w biznes lub po prostu cieszyć się tym bez żadnych większych przemyśleń. Pamiętaj też, że Twoja pasja może z czasem stać się czymś znacznie większym, czymś na skalę światową. Czego Ci z całego serca życzę drogi czytelniku. Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

 

 

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *