Każdy z nas ma marzenia, mniejsze lub większe, jednak nie każdemu “udaje” się je spełnić. Ustalamy sobie plany jak dążyć do tych marzeń, ale z biegiem czasu tracimy motywację i entuzjazm. W końcu pozostajemy w miejscu w którym jesteśmy w stanie zarobić wystarczająco dużo na przetrwanie i być może “coś tam” odłożyć. 

Brzmi znajomo? Taki scenariusz jest mi doskonale znany. Wygląda tak, jakby był pisany specjalnie dla mnie. Czy też możesz się z nim utożsamić? Czy życiowe wzloty i upadki odebrały Ci iskrę, która może rozpalić niesamowity ogień wewnątrz Ciebie? Czy tylko jesteś, czy bardziej żyjesz pełnią życia i pracujesz nad swoimi marzeniami?

Najwyższy czas na to, aby przezwyciężyć negatywne emocje i stres przed nieznanym (co ludzie powiedzą, porażka, sukces, etc.). Czas przełamać bariery, ruszyć dupsko z miejsca i zacząć walczyć o swoje marzenia. Dzisiaj podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć motywację do działania. Skoro podziałały na mnie, myślę, że i w Tobie może coś zaiskrzyć.

1. Zapisz swoje lęki i wszystko co sprawia, że czujesz się niekomfortowo

Co takiego osłabia Twoją motywację? Strach przed tym co mogą powiedzieć inni, kiedy Ty postanowisz dokonać zmian? Nieśmiałość w kontaktach z obcymi ludźmi? Brak komunikacji ze współpracownikami? Cokolwiek to jest, zapisz to i zacznij powoli pracować nad tym, aby to przezwyciężyć. Nie pozwól aby obawa przed niepowodzeniem lub niepokój przyszłości powstrzymywał Cię od spełniani swoich marzeń i bycia wielkim!

Zanim jednak zaczniesz nad nimi pracować, musisz je jasno zidentyfikować. Zapisz wszystko, co może Cię powstrzymać przed dotarciem do celu (a dotrzesz tam na pewno jeśli pozostaniesz konsekwentny w swoich działaniach). Po wykonaniu tego zadania staniesz się świadomy swoich wad i słabych punktów, co pozwoli Ci je zminimalizować i rozwiązać ten problem. Wszystko zaczyna się od Ciebie, zawsze o tym pamiętaj!

2. Zacznij od stawiania małych kroków

Jeśli nie potrafisz pływać, skakanie do głębokiej wody nie jest najlepszym pomysłem. Aby nauczyć się tej umiejętności zaczynasz od trenowania w basenie w którym możesz czuć dno. Z biegiem czasu i postępów zaczynasz  przesuwać się w miejsce w którym już nie czujesz dna. Następnie zaczynasz  pewniej czuć się w wodzie aż w końcu jesteś gotów na to aby wypłynąć na głębiny. Rzym nie został zbudowany w ciągu jednej nocki, podobnie jak wszystkie inne wielkie rzeczy na tym świecie. Oznacza to, że nie musisz robić wszystkiego na raz. Wszystko co musisz zrobić, to postawić ten pierwszy, mały krok w kierunku swojego celu i nie spuszczać z niego wzroku do momentu aż go osiągniesz.

Gdy zaczniesz stawiać małe kroki, zauważysz, że Twoja pewność siebie wzrośnie i wszystko zacznie układać się w całość. Pamiętaj! Zrobienie kroku w stronę celu jest pierwszą oznaką sukcesu. Pozwala pozbyć się strachu, niepewności i niepokoju. Do dzieła!

3. Nie odpuszczaj, dopóki nie skończysz

Kluczem do maksymalnego wykorzystania dnia jest… praca! Często tracimy zbyt wiele czasu na planowanie i analizę naszych celów i w konsekwencji nie osiągamy tego, co zamierzyliśmy. Tymczasem aby wyjść poza strefę komfortu i zabić swoje obawy, wystarczy nieco przekroczyć swoje możliwości i kontynuować pracę, aż do osiągnięcia 100%, codziennie dokładając małą cegiełkę. Pamiętaj aby być wobec siebie uczciwym. Znasz przecież swoje możliwości i jestem pewien, że możesz stworzyć coś wielkiego, musisz jednak być wierny sobie i przekraczać swoje granice.

Każdy z nas ma w sobie tę pozytywną moc, która jest źródłem naszych wielkich idei i osiągnięć na świecie. Wszystko, czego potrzebujemy, to większy wysiłek w poszukiwaniu motywacji, abyśmy mogli osiągnąć nasze ostateczne cele i pasję w życiu. Do działa zatem!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *