Celem tego krótkiego artykułu jest zmotywowanie Cię do podjęcia działań na rzecz stworzenia życia, które chcesz. Jeśli jesteś niezadowolony z jakiejś części swojego życia, wiedz, że masz moc dzięki której możesz to wszystko zmienić. A wszystko zaczyna się od Twoich myśli!

Zanim jednak zaczniemy, chcę abyś wiedział,  że to jak myślisz i o czym myślisz, decyduje o kształcie i jakości Twojego życia. Mając to na uwadze, zaczynajmy!

  • Lemoniada

Życie potrafi trzepnąć Cię swoim brudnym butem w twarz, tak, że czasami minie kilka lat zanim się otrząśniesz po tym ciosie. Kiedy indziej może poczęstować Cię kwaśnymi cytrynami. Co zrobić w takim wypadku? Skoro dostałeś cytryny, zrób z nich lemoniadę albo upiecz ciasto cytrynowe! Nie zadręczaj się! Nie marnuj swoich cennych minut życia na ględzenie i jęczenie o tym jak bardzo zostałeś skrzywdzony. Ogarnij się i idź dalej. Oczywiście zdarzają się sytuacje bardzo ciężkie do przejścia (utrata bliskiej osoby, choroba), jednak jeśli nic nie możesz zrobić w tej sytuacji, zamartwianie się w niczym Ci nie pomoże. Ta sytuacja, jak i każda inna nie będzie trwać wiecznie. W końcu wiatr rozwieje chmury i znów będziesz mógł cieszyć się słońcem. Głowa do góry!

  • Wiara

Uwierz w siłę swoich myśli! Każda wielka rzecz, której możemy dzisiaj doświadczyć została kiedyś zapoczątkowana w czyjejś głowie. Myśl doprowadziła do pomysłu a ten poparty działaniem przeistoczył się w plan. Determinacja i wytrwałość w dążeniu do niego spowodowały, że pomysł ujrzał światło dzienne. Szaleńcy, którzy myślą, że są w stanie zmienić świat, przeważnie są tymi, którzy to robią. Napisane książki, umieszczenie człowieka na księżycu, najwyższy wieżowiec świata, przeszczep serca, piramidy i wiele, wiele więcej to przeszłe myśli ludzi, którzy to wszystko stworzyli. Szalone, prawda? A jednak stało się rzeczywistością. Masz marzenie? Wierzysz w nie? Zacznij dążyć do jego realizacji!

  • Sukces

Myśl o nim, przygotuj się na niego i oczekuj, że go osiągniesz! Pamiętaj jednak, że porażki są jego nieodłączną częścią. Naucz się wyciągać z nich lekcje i nie poddawaj się w drodze do osiągania swoich celów. Zapomnij o tym, że będziesz szedł na łatwiznę, wielkie osiągnięcia nigdy nie przychodzą łatwo. Myśl w kategoriach sukcesu i bądź gotów na ewentualne potknięcia. Z takim nastawieniem jesteś gotów na to, aby zmienić świat, pamiętaj jednak, że najważniejszym elementem w tym procesie jest rozpoczęcie zmian od samego siebie!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *