Celem tego krótkiego artykułu jest zmotywowanie Cię do podjęcia działań na rzecz stworzenia życia, które chcesz. Jeśli jesteś niezadowolony z jakiejś części swojego życia, wiedz, że masz moc dzięki której możesz to wszystko zmienić. A wszystko zaczyna się od Twoich myśli!

Zanim jednak zaczniemy, chcę abyś wiedział,  że to jak myślisz i o czym myślisz, decyduje o kształcie i jakości Twojego życia. Mając to na uwadze, zaczynajmy!

  • Lemoniada

Życie potrafi trzepnąć Cię swoim brudnym butem w twarz, tak, że czasami minie kilka lat zanim się otrząśniesz po tym ciosie. Kiedy indziej może poczęstować Cię kwaśnymi cytrynami. Co zrobić w takim wypadku? Skoro dostałeś cytryny, zrób z nich lemoniadę albo upiecz ciasto cytrynowe! Nie zadręczaj się! Nie marnuj swoich cennych minut życia na ględzenie i jęczenie o tym jak bardzo zostałeś skrzywdzony. Ogarnij się i idź dalej. Oczywiście zdarzają się sytuacje bardzo ciężkie do przejścia (utrata bliskiej osoby, choroba), jednak jeśli nic nie możesz zrobić w tej sytuacji, zamartwianie się w niczym Ci nie pomoże. Ta sytuacja, jak i każda inna nie będzie trwać wiecznie. W końcu wiatr rozwieje chmury i znów będziesz mógł cieszyć się słońcem. Głowa do góry!

  • Wiara

Uwierz w siłę swoich myśli! Każda wielka rzecz, której możemy dzisiaj doświadczyć została kiedyś zapoczątkowana w czyjejś głowie. Myśl doprowadziła do pomysłu a ten poparty działaniem przeistoczył się w plan. Determinacja i wytrwałość w dążeniu do niego spowodowały, że pomysł ujrzał światło dzienne. Szaleńcy, którzy myślą, że są w stanie zmienić świat, przeważnie są tymi, którzy to robią. Napisane książki, umieszczenie człowieka na księżycu, najwyższy wieżowiec świata, przeszczep serca, piramidy i wiele, wiele więcej to przeszłe myśli ludzi, którzy to wszystko stworzyli. Szalone, prawda? A jednak stało się rzeczywistością. Masz marzenie? Wierzysz w nie? Zacznij dążyć do jego realizacji!

  • Sukces

Myśl o nim, przygotuj się na niego i oczekuj, że go osiągniesz! Pamiętaj jednak, że porażki są jego nieodłączną częścią. Naucz się wyciągać z nich lekcje i nie poddawaj się w drodze do osiągania swoich celów. Zapomnij o tym, że będziesz szedł na łatwiznę, wielkie osiągnięcia nigdy nie przychodzą łatwo. Myśl w kategoriach sukcesu i bądź gotów na ewentualne potknięcia. Z takim nastawieniem jesteś gotów na to, aby zmienić świat, pamiętaj jednak, że najważniejszym elementem w tym procesie jest rozpoczęcie zmian od samego siebie!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *