start

Wszystkim nam raz na jakiś czas zdarza się utknąć w rutynie. Czasami ta rutyna jest zbyt głęboka, żeby się z niej wydostać, a zwlekanie w niczym nie pomaga. Odkładamy rozpoczęcie zadania aż w końcu nie robimy go wcale. I tak kolejne marzenie ląduje w koszu. 

Nie chcesz się z tego wydostać?

Zapoznaj się z poniższymi przykładami, które pomogą Ci pozostać zmotywowanym do działania w chwili, w której przychodzi moment zwątpienia.

1. Wykorzystaj swoja obecną sytuację

Może się to wydawać oczywiste, jednak jest to coś, czemu powinniśmy przyjrzeć się bliżej i robić to częściej. Zastanów się. Jesteś zmęczony swoją pracą? Chcesz się z niej wydostać i zacząć pracować dla samego siebie? Założyć własną firmę? Spójrz teraz na siebie. Na swoja obecną sytuację. Czy jest to sytuacja w której chcesz być do końca swojego życia? Myślę, że raczej nie.

Nie pozwól aby porażki tłumiły Twój wewnętrzny głos. Jeśli już, powinny one działać na Ciebie tylko w jeden sposób. Tak, abyś wstał i ruszył tyłek do działania! Stale przypominaj sobie, że jedyna droga prowadzi naprzód a pozostanie w miejscu nigdzie Cie nie zaprowadzi. W końcu dojdziesz do wniosku, że porażka jest największym motywatorem do działania.

2. Ustalaj małe i osiągalne kamienie milowe (cele)

Jeśli należysz do osób, które mają trudności z motywowaniem się, zacznij ustalać dla siebie małe cele dzienne, które można łatwiej osiągnąć. Z czasem będziesz podnosił poprzeczkę, ale ważne jest, abyś zaczął od małych kroków, inaczej się zniechęcisz i dalej będziesz tkwił w miejscu. Zacznij od wczesnego wstawania. Następnie zdecyduj, że będziesz pisał listę zadań zaraz po przebudzeniu. Zdecyduj, że dzisiaj zaplanujesz posty na bloga, zbudujesz kolejną zakładkę na swojej stronie internetowej, przeczytasz dwa rozdziały książki, spędzisz pół godziny na nauce obcego języka, przebiegniesz dwa kilometry… Lista może być bardzo długa. Wszystko zależy od Twojego podejścia i ambicji. Pamiętaj, żeby nie przesadzać, inaczej szybko się zniechęcisz.

3. Otaczaj się odpowiednimi ludźmi

Ludzie, którzy odnieśli większe sukcesy od Ciebie są tymi, wśród których powinieneś przebywać. To Ci, którzy będą Cie popychać do przodu i wyznaczać ścieżkę, którą możesz podążać. Oznacza to, że prędzej czy później dorośniesz do ich poziomu a być może nawet go przerośniesz. Wizja tego powinna dać Ci kopniaka, którego potrzebujesz, aby iść, i nigdy nie oglądać się za siebie.

4. Dołącz do grup pracujących nad podobnymi celami

Może to być dowolna grupa lub jakieś forum online. Jeśli chodzi o Facebooka, zerknij tutaj: Do More. Be More. Group. To grupa, którą założyłem prawie dwa lata temu, a w której znajduje się ponad 5000 uczestników. Serdecznie Cię do niej zapraszam. Znajdziesz tam otwartych na zmiany i rozwój ludzi prawdopodobnie podążających w tym samym kierunku co Twój. Czasami spotykając takich samych ludzi jak Ty, którzy zaczynają swoją podróż, możesz dojść do wniosku, że są oni Twoją jedyną motywacją do działania. Dołącz, zacznij zadawać pytania i udzielaj też odpowiedzi. Złap kontakt bo być może poznasz osobę, która własnie robi to, co Ty masz zamiar zacząć.

Jeszcze lepiej będzie jeśli założysz swoją własną grupę i połączysz się w sieć tylko z ludźmi, z którymi chcesz się spotykać. Wtedy wszystko zależy od Ciebie. Sam tworzysz środowisko, które dopasowujesz do siebie. Dzięki temu możesz stworzyć przestrzeń do pracy dla siebie i innych. Robiąc to, zdasz sobie sprawę, że grupy są jednymi z najlepszych czynników motywacyjnych pomagających osiągnąć Ci to to chcesz.

Kiedy wszystko masz już zaplanowane, wystarczy postawić ten pierwszy krok i patrzeć jak wszystko się zmienia. Teraz nic nie powinno Cię powstrzymać od osiągnięcia celu. Kiedy jesteś świadomy tego, że wszystko zależy tylko od Ciebie, łatwiej jest Ci podjąć działania i ruszyć z miejsca. Do dzieła!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *