jakość życia

Czy Twoje życie stało się ostatnio nieciekawe? Utknąłeś w rutynie, która wydaje się prowadzić donikąd? Oto kilka wskazówek, które, pozwolą Ci przetrwać ten ciężki okres w życiu. Zapraszam!

Bądź swoją własną inspiracją.

Nikt na tym świecie nie zna Cie lepiej niż Ty sam. Bez względu na to, jak postrzegany jesteś, zawsze pozostań wierny sobie aby wiedzieć dokładnie czego chcesz i jak możesz to osiągnąć. Kiedy już wiesz czego chcesz, pracuj nad osiąganiem celów dla siebie, nie dla kogoś innego.

Buduj pewność siebie robiąc rzeczy, których normalnie byś nie robił.

Rób rzeczy, w których nie jesteś zbyt dobry. Nie ważne czy jest to nowa umiejętność, czy coś wypróbowanego i przetestowanego. Jeśli nie jest to coś, co wymaga “wrodzonego talentu” zacznij nad tym pracować aż będziesz w tym dobry. Przebywaj z ludźmi, którzy doceniają Twój pozytywny rozwój i trzymaj się z dala od tych, którzy tego nie robią. Doceniaj siebie. Twoje własne uznanie jest dla Ciebie najważniejsze.

Naucz się, jak efektywnie zarządzać swoim czasem.

Kiedy przełamiesz bariery ciągłej nudy i rutyny, znajdziesz się w nowej strefie – tej z możliwościami nowych osiągnięć. W tym czasie ustal sobie harmonogram, który sprawi, że Twój umysł stanie się elastyczny. Rozkładaj czas wolny i pracę w taki sposób, aby ze sobą nie kolidowały. Lepsza perspektywa wypoczynku motywuje do lepszej pracy. Przy skutecznym zarządzaniu czasem, Twoja produktywność wzrasta, a Ty wchodzisz w motywacyjny cykl pracy i zabawy, gdzie obie te czynności są równie ważne.

Bądź dla siebie wyrozumiały.

Nikt inny nie przebaczy Tobie tak, jak Ty sam, za błędy, które popełniłeś w przeszłości. Nie ma większej motywacji niż dostanie drugiej szansy na to, aby wszystko naprawić. Nie bój się dać sobie tej szansy! Bądź dla siebie wyrozumiały i nie każ się zbyt mocno. Bycie wobec siebie krytycznym jest dobre, ale nie posuwaj się w tym temacie zbyt daleko.

Znajdź pasję dla której warto żyć!

Kiedy nic innego nie ma sensu w życiu, ta pasja jest jedyną rzeczą dla której rano wyskakujesz z łóżka. To dzięki niej Twoje serce bije mocniej. Trzymaj się tego – niezależnie od tego co to jest. Motywuj się do tego aby być najlepszym w tym co robisz.

Pozytywne myślenie jako ostateczny akcent.

Bądź dobrej myśli. Wyznaczaj sobie cele, ustalaj priorytety i powiedz sobie, że nie spoczniesz, póki ich nie zdobędziesz. Nigdy nie będziesz potrzebował większej motywacji niż ta, która wynika z przyszłych osiągnięć.

Podróż 1000 mil zaczyna się od postawienia pierwszego kroku. Ten nierzadko okazuje się być tym najtrudniejszym, ale im ostrożniej i bardziej szczegółowo planujesz swoje działania, tym więcej osiągniesz w krótszym czasie. Zasadą jest, że każda minuta spędzona na planowaniu oszczędza 10 minut na realizacji. Oznacza to, że otrzymujesz 1000% zwrot z zainwestowanego czasu przy planowaniu dni, tygodni i miesięcy z wyprzedzeniem.  Dasz radę! 

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *