pisanie

Jesteś pisarzem lub blogger-em, a Twoją pasją jest dzielenie się swoimi myślami z innymi? Uwielbiasz to robić, ale od czasu do czasu po prostu tracisz wenę do pisania? Warto pamiętać o tym, że na każdy problem jest rozwiązanie. Oto moja lista rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać motywację i zacząć ponownie pisać. Zapraszam! 

Zrób plan “500 słów dziennie” 

I już tłumaczę dlaczego akurat 500. Otóż liczba ta jest wystarczająco długa  do tego aby zobaczyć znaczący postęp na przestrzeni kilku dni i nie jest zbyt mała, aby stracić motywację do działania.

500 słów dziennie wystarczy na konsekwentne poruszanie się do przodu. Osobiście nie wierzę w technikę pisania jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Najzwyczajniej w świecie taki tekst może być pozbawiony sensu, w efekcie czego, większość będzie musiała być poddana edycji lub całkowitemu usunięciu. 1000 słów może zniechęcić i ciężko znaleźć na taką liczbę czas, a jeszcze ciężej na jego edycję.

Ostatecznie 500 słów pozwala Ci na uzyskanie jakości nad ilością zapisanych słów, co przekłada się na bardziej efektywną pracę.

Pozbądź się rozpraszaczy uwagi

Wiadomą sprawą jest to, że kiedy zasiadasz do pisania, chcesz mieć ciszę i spokój dookoła. Odizolowanie się od hałasu z zewnątrz to bardzo dobra strategia podczas pisania czegokolwiek, jednak często zapominamy o tak małych rzeczach, jak chociażby telefon, który potrafi skutecznie rozproszyć uwagę.

Dźwięk powiadomień z urządzenia kieruję twój wzrok i uwagę w jego kierunku, warto jest więc zostawić telefon w drugim pomieszczeniu, lub przełączyć go w tryb samolotowy na czas wykonywanego zadania.

Znajdą się też i tacy, dla których hałas będzie wspomagaczem w działaniu. Nie ważne zatem do jakiej grupy ludzie się zaliczasz, znajdź dla siebie idealne otoczenie i sytuację, oraz staraj się pracować w odpowiednim dla siebie środowisku tak dużo, jak to tylko możliwe.

Stwórz swoją własną historię

Każdy początkujący pisarz (i nie tylko pisarz) musi od czegoś zacząć. Nierzadko na początku jest to naśladowanie stylu pisania innych. Wiem to z własnego doświadczenia. Z czasem jednak dojdziesz do wniosku, że pisanie tym samym stylem co Twoi ulubieni autorzy, może Cie zniechęcić i przytłoczyć. Znajdź swój własny styl i nie martw się, jeśli jeszcze tego nie dokonałeś, to przyjdzie z czasem. W końcu zaczniesz pisać w swoim własnym tempie w charakterystycznym dla siebie stylu, jedynym warunkiem jest… pisanie.

Konsekwentnie staraj się każdego dnia napisać co najmniej 500 słów, pozbądź się rozpraszaczy i stwórz własny styl, a już nigdy nie będziesz miał problemów z weną do pisania i szukaniem inspiracji. Te znajdują się wszędzie, wystarczy otworzyć umysł na nowe możliwości, których w tym świecie jest bez liku. Miej dzisiaj wspaniały dzień przyjacielu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *