Jak sprawić, by reszta 2018 roku była sukcesywna

Kalendarz
Minęło ponad pół roku od jego nowego początku. Czy uważasz je za ogromny sukces, czy tez porażkę? A może nic nie uległo zmianie i wygląda tak samo jak w tamtym roku i w roku poprzednim?

Jeśli chcesz więcej z życia, nie musisz czekać do 2019 roku. Jestem pewien, że możesz jeszcze uczynić ten rok najlepszym w Twoim życiu, mimo tego, że zostało mniej niż 5 miesięcy do jego końca.

 

Musisz jednak zrobić coś, czego Twój mózg nienawidzi. Musisz dokonać zmiany!

Zmiana jest niezbędną częścią życia. Musisz być gotów poddać się temu kim jesteś dla tego, kim możesz się stać!

Musisz jednak wiedzieć, że zmiana nie zawsze oznacza dodawanie czegoś do życia. Czasami trzeba odpuścić i coś zostawić aby nie ograniczać swojego rozwoju.

Oto kilka nawyków, których możesz się pozbyć aby odmienić swoje życie nie tylko na nadchodzące 5 miesięcy ale też na resztę swojego życia.

1. Przestań się rozwodzić nad przeszłością!

“Twoje życie jest kontrolowane przez to, na czym sie skupiasz” – Anthony Robbins

Zawsze powinieneś uczyć się na swoich błędach ale nie rozwódź się nad nimi i nie żyj razem z nimi w przeszłości. Skupianie się na tym co było okrada Cie z teraźniejszości i blokuje w drodze do kreowania swojej przyszłości. Aby zatem zmienić kierunek, zrób szybkie podsumowanie półrocza. W ten sposób możesz się wiele nauczyć.

Zadaj sobie te pytania i napisz odpowiedzi:

– Co zadziałało dotychczas w moim życiu?
-Co mogłem zmienić dotychczas i dlaczego tego nie zrobiłem?
– Co powstrzymywało mnie przed osiągnięciem celów jakie sobie obrałem?

Kiedy już zrozumiesz swoje błędy z przeszłości, będziesz mógł wyciągnąć z nich lekcje i ruszyc do przodu aby dokonać niezbędnych zmian i poprawić swoje życie.

2. Przestań przebywać wśród tych samych ludzi.

“Jesteś średnią pięciu osób z którymi spędzasz najwięcej czasu, wybieraj mądrze” – Jim Rohn

Czy Twoje kręgi znajomych i przyjaciół pomagają Ci w rozwoju czy blokują przed nim? Czy rzucają Ci wyzwania i sprawiają, że czujesz się lepiej, czy raczej pomagają w spoczynku?

Zacznij otaczać się nowymi ludźmi aby tworzyć nowe doświadczenia. Takimi, którzy przypominają Ci i rozmawiają z Tobą więcej o Twojej przyszłości a nie przeszłości.

Jeśli Twoi znajomi sprawiają, że czujesz się ciężki i bez energii, nadszedł czas na zmianę otoczenia. Jeśli masz takich w pracy, najwyższy czas na jej zmianę! Nie będzie łatwo, ale zmiany nigdy nie przychodzą łagodnie.

Zacznij brać udział w seminariach i wydarzeniach na których spotykają się ludzie otwarci na zmiany i rozwój siebie. Otaczaj się mądrzejszymi od siebie i utrzymuj swój umysł otwarty. Tylko tak będziesz w stanie się rozwijać!

3. Przestań polegać na sile woli!

“Jesteś tym, kim jesteś z powodu swojego otoczenia. Chcesz się zmienić, zmień swoje otoczenie” – Benjamin Hardy

Siła woli jest jak mięsień, który może być przepracowany i zacząć zawodzić. Zamiast ciągle polegać na mięśniu siły woli, zmień otoczenie aby ułatwić sobie osiąganie celów.

Chcesz zacząć biegać każdego ranka? Zostaw buty koło łóżka aby dosłownie w nie wpadać po przebudzeniu.

Chcesz przestać jeść niezdrowe jedzenie, które przeszkadza w rozwoju Twojej diety? Pozbądź się go z domu i zacznij omijać znajomy sklep szerokim łukiem.

Osiągnij sukces, zmieniając otoczenie. Weź udział w jakimś seminarium rozwojowym jeszcze w tym roku. Kup bilet już teraz aby zachować odpowiedzialność i mieć pewność, że się tam pojawisz.

4. Przestań siedzieć w swojej strefie komfortu!

“Im szybciej opuścisz strefę komfortu, tym szybciej uświadomisz sobie, że wcale nie było tam tak wygodnie” – Eddie Harris Jr.

Biegnij, skacz, czołgaj się! Zrób cokolwiek aby wydostać się z swojej strefy komfortu.

Ta sama praca, ci sami znajomi, takie same poranne i wieczorne nawyki tworzą te same doświadczenia. Nie żyj w kółko tym samym dniem. Miksuj swoje doświadczenia i nawyki z nowymi i kolejnymi doświadczeniami. opuszczaj swoją strefę komfortu tak często, jak to tylko możliwe.

Wszystkie powyższe przykłady pomogą Ci opuścić Twoją strefę komfortu. zacznij myśleć inaczej! Skocz ze spadochronem. Wybierz się na wycieczkę ze swojej listy marzeń. Zapisz się na swój pierwszy maraton! Zmierz się ze swoim umysłem i ciałem aby dokonać więcej.

Pamiętaj, że Twoja strefa komfortu jest miejscem, gdzie marzenia idą na śmierć.

Nie czekaj do 2019 roku, aby zacząć żyć życiem, na jakie zasługujesz. Porzuć złe nawyki i nigdy więcej nie osiedlaj się na przeciętności. Nie musisz czekać do następnego tygodnia, następnego miesiąca lub następnego roku aby zacząć dokonywać permanentnych zmian. Zasługujesz na więcej. Zasługujesz na to, aby być widocznym!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *