Zwykle ludzie zaczynają odczuwać pustkę, gdy przeżyją pierwsze trzy dekady swojego życia i spełnią zwykłe „wymagania” społeczne. Cóż. Masz wykształcenie, zrobiłeś karierę, ożeniłeś się, założyłeś rodzinę. I co teraz? Jaki jest cel tego wszystkiego?

Jeśli właśnie dopadł Cię dylemat, trafiłeś we właściwe miejsce. Złap za coś do picia, weź głęboki oddech i uważnie przeczytaj artykuł, do którego Cię zapraszam. Lecimy!

Zrozumienie celu życia

Aby zrozumieć cel TWOJEGO życia, najpierw musisz zrozumieć jaki jest generalny cel życia każdego z nas.

Jedna rzecz jest bardzo ważna i jasna. Celem życia nie jest jasno określona i uniwersalna instrukcja dzięki której trafisz do skarbu.

Życie każdego z nas ma inny sens. Cele życiowe każdego człowieka ewoluują z czasem. Być może przy osiągnięciu jednego kamienia milowego, zostaniesz pchnięty w stronę następnego, przez co Twój cel ciągle będzie się zmieniał.

Jeśli zatem spodziewałeś się tutaj krótkiego i prostego wyjaśnienia, co dokładnie powinieneś robić w życiu, niestety będziesz musiał zmienić swój sposób myślenia. Uwierz mi, wyjdzie Ci to na dobre.

Pozwól zatem swojej podświadomości, aby pchnęła Cię we właściwym kierunku, abyś mógł podjąć świadome wysiłki, aby osiągnąć swój cel.

Mówiąc prościej – Odpowiedź jest w Tobie!

Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań o sobie. Zwróć uwagę na to, co Twój umysł, serce i ciało próbują Ci przekazać. Ten prosty wysiłek może pomóc Ci znaleźć cel, którego szukasz.

Co sprawia, że szukasz życiowego celu

Myślę, że nie kliknąłeś w tego posta przypadkowo. Zostałeś zaintrygowany. Twoje zainteresowanie sprawiło, że czytasz dalej.

Mogłeś żyć swoim dotychczasowym życiem. Oglądać Netflixa lub robić coś zupełnie innego. Zamiast tego, coś sprawiło, że chciałeś dowiedzieć się więcej o celu swojego życia.

Z pozoru, kliknięcie tego posta było działaniem przypadkowym. Ale tak nie działa nasz umysł. Usiądź zatem i pomyśl o szlaku, który doprowadził Cię do tego punktu.

Przejrzyj wszystkie wydarzenia, okazje, rozmowy, myśli i zdarzenia, które sprawiły, że pomyślałeś o sensie życia. Będziesz musiał się trochę wysilić, ale gdy w Twojej głowie zacznie rozwijać się jakaś wskazówka, sam znajdziesz połączenie.

Kiedy zaczniesz szukać głębiej w swoim mózgu, i będziesz myśleć bardziej intensywnie w tym kierunku, nie tylko będziesz w stanie znaleźć wymagane linki, ale też stopniowo zaczniesz nadawać znaczenie tym połączeniom. Będzie to dla Ciebie największy punkt zaczepienia, aby znaleźć ostateczną odpowiedź.

Co najbardziej Ciebie interesuje

Każdy z nas w głębi duszy jest pasjonatem życia. Dowiedz się co to oznacza dla Ciebie.

Nie jest to wcale trudne. Musisz tylko zwrócić uwagę na rzeczy, na które zawsze czekasz. Na przykład, jeśli zawsze jesteś podekscytowany coroczną wycieczką rodzinną, Twoją pasją mogą być podróże. Proste, prawda?

Zastanów się nad tym, co najbardziej chciałbyś robić w życiu. Co sprawia Ci najwięcej przyjemności. W tych rzeczach może być ukryty głębszy cel Twojego życia.

Kolejny przykład. Lubisz grać na konsoli? Być może w głębi duszy jesteś programistą lub narratorem tekstów do gier. Myśl intensywnie. Wciąż zadawaj sobie pytania i kwestionuj wszystko.

Z czym zgadza się Twoje serce

Wszyscy zostaliśmy wychowani w pewnych wartościach, które trzymają się nas całe życie. Mimo że są głęboko zakorzenione w naszym życiu, niektórzy z nas po prostu czują się z nimi źle.

Przede wszystkim pamiętaj, że nie ma problemu, jeśli przez całe życie (nieświadomie) robiłeś coś „źle”. Nigdy nie jest za późno na to, aby naprawić błąd.

Zwróć zatem uwagę na rzeczy, które uważasz za słuszne. Słuchaj tego, co mówi do Ciebie Twoje serce i podążaj za jego głosem! Zawsze możesz być kimś lepszym! Podążanie za głosem serca pomoże Ci znaleźć Twój życiowe cel.

O czym myślisz najczęściej

Rzeczy, o których zawsze myślisz, z pewnością mają cel. Nabierz nawyku codziennego notowania swoich obaw i myśli, abyś mógł spojrzeć na nie wstecz i znaleźć na nie wzór. Łącząc ze sobą kropki być może znajdziesz odpowiedzi, które pomogą Ci odnaleźć wymarzony cel.

Podsumowanie

Ostatecznie nikt na tym świecie nie może Ci powiedzieć, jaki jest cel Twojego życia. Nie powinieneś też pozwalać nikomu definiować go za Ciebie.

Znalezienie odpowiedzi jest czasochłonne i na pewno wymaga głębszego przemyślenia. Ale w końcu, kiedy poczujesz się kompletny i spokojny, mając po swojej stronie właściwe odpowiedzi, wszystko będzie dla Ciebie o wiele bardziej klarowne.

Życzę Ci z całego serca, abyś odnalazł swój cel życiowy i spełniał się w nim każdego dnia całym sobą!

Odwiedź mój kanał na YouTube po więcej inspiracji https://www.youtube.com/channel/UCDXB_VBQNyFvv_kURX2-zrQ?view_as=subscriber. Bądź czujny i zostań ze mną na bieżąco ponieważ już niedługo startuję z projektem, który pozwoli Ci zbudować więcej pewności siebie i pozwoli żyć według własnych zasad. Wspaniałości rozwojowcu!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *