Spadek motywacji

 

Wszystko jest ładnie i pięknie, ale jak wszystko w życiu, i ten stan nie będzie trwał wiecznie. Przychodzi dzień, kiedy nie masz na nic ochoty, nie możesz zebrać myśli i brak w Tobie skupienia. Nie chcę Ci się rozmawiać z ludźmi a szum w Twojej głowie nie pozwala Ci skupić się na niczym produktywnym. Najchętniej spędziłbyś ten dzień na kanapie. Masz tak czasem? 

 

 


Jeśli tak, to nie musisz się martwić bo na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak sobie radzić z takimi sytuacjami. Jeśli więc chcesz zaznać spokoju, musisz pozbyć się hałasu ze swojej głowy…

1. Zapisz na kartce papieru wszystko, co Cię męczy psychicznie. Dzięki przelaniu swoich emocji na papier pozbędziesz się mentalnego stresu, który siedzi w Twojej głowie. Możesz tą kartkę następnie spalić w formie pozbycia się tych negatywnych emocji.

2. Zrób coś kreatywnego. Pozbieraj zdjęcia, które zrobiłeś w momencie, kiedy byłeś szczęśliwy i stwórz z nich kolaż. Taki który przynosi dobre wspomnienia.

3. Zainwestuj w kolorowanki dla dorosłych. Forma medytacji poprzez rysowanie. Dzięki temu wyciszysz swój umysł.

4. Posprzątaj w domu. Twój dom to Twoja świątynia spokoju. Kiedy jest czysty, Ty czujesz się w nim bardziej zrelaksowany.

5. Wyjdź na randkę z samym sobą i zrób coś, co zasili Twojego ducha i umysł.

6. Zadzwoń lub porozmawiaj osobiście z kimś kogo kochasz. Bądź szczery na temat tego jak się teraz czujesz.

7. Usiądź na ławce w parku lub najlepiej w totalnej naturze i pozwól sobie po prostu być.

8. Postaraj się złapać samokrytyczną i obwiniającą myśl i skoncentruj się na tym co możesz zrobić aby zmienić negatywny sposób myślenia.

Życzę Ci, abyś miał mnóstwo siły i motywacji każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *