relacje

Niemal każdy napotyka na problemy w pewnym momencie swojego związku. Może być bardzo frustrujące mieć trudności ze swoim partnerem, zwłaszcza jeśli dużo się kłócisz lub nie możesz znaleźć sposobu na zrozumienie, tak jak kiedyś. Jeśli jednak Twoja relacja jest zbudowana na mocnym fundamencie, będzie można znaleźć sposób na jej naprawienie. Oto kilka kroków, które mogą pomóc naprawić Twój związek.

1. Rozpoznaj problem.

Istnieje wiele powodów, dla których związek może zacząć mieć problemy. Może się okazać, że ciągle się kłócisz, nie wyciągając z tych kłótni żadnych wniosków, a może jest tak, że jeden partner ma wrażenie, że daje więcej od siebie w związku niż drugi. Bez względu na problem – musisz ustalić jego przyczynę. Pamiętaj, że życie w związku w którym wszystkiemu lub większości się zaprzecza, nie przynosi niczego dobrego.

2. Rozmawiaj ze swoim partnerem.

Po ustaleniu przyczyny problemów związanych z relacją, nadszedł czas na szczerą rozmowę ze swoim partnerem. Kiedy już wiesz, że coś jest nie tak, otwórz się na ten temat i powiedz jak się z tym czujesz. Nie denerwuj się podczas tej dyskusji – podejdź do niej spokojnie, aby Twój partner czuł się swobodnie.
Pamiętaj, że musisz uważnie słuchać odpowiedzi partnera. Jeśli inaczej postrzegacie związek, musicie spróbować znaleźć rozwiązanie.

3. Znajdź drogę do kompromisu.

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że każdy związek ma dwie strony. Rzeczy, które uważasz za problem, mogą nie być problemem dla Twojego partnera i na odwrót. Musisz znaleźć sposoby na znalezienie wspólnej płaszczyzny i wzajemnego zrozumienia punktu widzenia.
Porozmawiaj o tym, czego potrzebujesz od związku, a czego nie dostajesz i pozwól partnerowi dzielić się swoją historią. Gdy już powiesz, że coś jest problemem, możecie znaleźć sposoby na znalezienie kompromisu. Rozmowa jest bardzo ważna. Nie ukrywaj swoich uczuć i nie pozwalaj sobie na “kręcenie” własnych historii w głowie.

4. Zrestartuj relację.

Jeśli przeżyłeś trudny okres, dobrze jest zacząć robić rzeczy, które robiłeś, kiedy po raz pierwszy się spotkaliście. Idźcie na randkę, spędzajcie wieczory tylko rozmawiając ze sobą i planujcie wspólnie swoją przyszłość. Wracając do tego, co lubisz najbardziej, może być wspaniałym sposobem na ożywienie romansu w związku.

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *