Szczęście
Stwierdzenie “Możesz zrobić wszystko, na co się zdecydujesz”, prowadzi Cię do przekonania, że wszystko, co musisz zrobić, to wyobrazić sobie, co chciałbyś osiągnąć, nastawić umysł na zadanie i czekać na sukces. Ale czy na pewno tyle wystarczy?

 

 

 

W pewnym stopniu tak jest. Pełna koncentracja połączona z działaniem jest potężną siłą. Ale stwierdzenie to wprowadza w błąd, ponieważ nie wspomina o trudności i konieczności skupienia się na konkretnym celu oraz opracowaniu planu.

Większość z nas NIE wie, czego chce. Uważa, że wie, ale tak nie jest. Gdyby zapytać; Ile chcesz zarabiać? Ludzie nie będą w stanie podać dokładnej kwoty. Zamiast tego, w odpowiedzi otrzymamy; “Tyle aby wystarczyło na godne życie”. Tak naprawdę, dokładnie wiemy tylko, czego nie chcemy. Nie chcemy nudnej roboty. Nie chcemy być biedni. Nie chcemy zawieść naszych bliskich, etc. W momencie w którym wiesz dokładnie tylko to, czego nie chcesz, Twoje intencje nie są skupione, Ty nie jesteś skupiony, a co za tym idzie nie jesteś w stanie podjąć konstruktywnego działania.

Zestaw małych, konkretnych celów jest znacznie łatwiejszy do osiągnięcia niż jeden ogólny cel, np. taki jak; “Chcę być bogaty”. Musisz się konkretnie określić. Jak chcesz dojść do tego bogactwa? Co musisz zrobić? Jakie kroki podjąć? Od czego zacząć? Do kogo się zgłosić po pomoc? Co będzie Ci potrzebne? I najważniejsze, co chcesz robić aby tam dotrzeć? Musisz znaleźć swoją niszę! Każde Twoje małe osiągnięcie przybliża Cie o jeden krok do ostatecznego celu, dlatego plan ma ogromne znaczenie na drodze do niego.

I to jest sedno. Jeśli chcesz odnieść sukces, bogactwo, status, szczęście, cokolwiek w życiu, musisz zaplanować i wybrać konkretną ścieżkę oraz podążać za nią aż do samego końca. Uwierz mi, że nie ma nic wspanialszego w życiu jak wiedzieć to, że jest się na właściwej drodze. Nie jesteś wtedy zagubiony. Wiesz dokładnie czego chcesz i dokąd zmierzasz. Nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać człowieka, który wie dokąd zmierza!

Po prostu nie czekaj zbyt długo, aby się zdecydować. W każdej chwili, gdy się rozmyślasz, Twoi, już zaangażowani konkurenci pędzą dalej.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że życie to nie wyścig i każdy ma prawo podążać własną ścieżką i we własnym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *