pozytywnie
Niewielu ludzi jest gotowych wyruszyć w duchową podróż aby stać się pozytywną osobą ponieważ czasami wiąże się to z poświęceniem ogromnej ilości czasu i pracy. Jim Carrey spędził lata na swojej duchowej podróży, dlaczego więc nie nauczyć się z jego doświadczeń i zaoszczędzić sobie setek godzin poszukiwań? Oto bardzo krótka lista sposobów na to jak być pozytywną osobą, która mam nadzieję będzie dla Ciebie przydatna. 

 

 

 

 

1. Wdzięczność Twoim niezbędnym narzędziem.

Chcesz być cały czas pozytywnie nastawiony? Naucz się być wdzięczny za to co masz. Ludzie, którzy są wdzięczni, są niemal nieprzerwanie pozytywni ponieważ doceniają to co mają i to co dostają. Doceniają fakt, że mogą wstać rano z łóżka, mogą czuć smaki, zapachy, mogą oddychać bez bólu. Doceniają to, że mogą kochać, że mają zdolność myślenia i rozwoju każdego dnia. Doceniają poranne słońce i nocny księżyc oraz to, że mogą się tym dzielić z bliskimi.

Niewdzięczność jest w rzeczywistości źródłem nędzy na świecie. Pomyśl; ludzie nie kradliby, gdyby byli wdzięczni za to co mają i za to co zarobili. Nie oszukiwaliby swoich partnerów jeśli byliby wdzięczni za ich poświęcenie i miłość, etc. Bardzo trudno jest pozostać pozytywnym jeśli jesteś nieszczęśliwy, a to z kolei spowodowane jest niewdzięcznością.

2. Zapytaj siebie, czego nauczyłeś się podczas ostatniego wydarzenia?

Czasem trudno jest wyrwać się z negatywnego boju. Nie zawsze masz ochotę mieć “przyklejony” uśmiech na twarzy i udawać, że wszystko jest w porządku. Jeśli tak jest, nadszedł czas żeby zadać sobie pytanie; czego mogę się nauczyć z ostatnich wydarzeń? To czego się nauczysz, może nie zawsze pomoże Ci w przyszłości, ale na pewno Ci nie zaszkodzi. Ucz się na własnych błędach i z sytuacji których jesteś świadkiem po to aby nie popełniać tych samych błędów w przyszłości. To sprawi, że będziesz bardziej pewny siebie, mądrzejszy, odpowiedzialny, doświadczony… To wszystko z kolei pomoże Ci łatwiej odnajdywać w sobie pozytywne strony.

3. Miłość, pieniądze, współczucie i równość nie pokonują zła. Odwaga je pokonuje!

Najbardziej oczywiste pytanie brzmi; “Jak mam być pozytywny i myśleć pozytywnie w tak zepsutym świecie?” Odpowiedź tkwi w odwadze! Ludzie mogą Ci powiedzieć, że miłość uratuje świat, zrozumienie pomoże lub, ludzie są dobrzy ale to natura i otoczenie oraz sytuacje powodują, że ludzie są źli… Posłuchaj! Jeśli chcesz żyć w świecie, w którym jesteś pozytywny i jesteś z tego dumny, to bądź odważny i nagradzaj innych za bycie odważnym. Bądź dobry i dziel się tym dobrem z innymi. Czyń dobro i bądź dobry przede wszystkim dla siebie. Bądź szczery wobec siebie i bądź pewny tego co robisz. Bądź dumny ze swojej odwagi i pokaż innym, jak oni mogą być z tego dumni. Bądź pozytywny i zarażaj pozytywizmem. Nieś pomoc, bądź szczery, zarażaj innych swoją pasją…

Odwaga to potężne narzędzie, które jeśli połączysz z wdzięcznością da Ci wszystko, czego potrzebujesz do tego aby być pozytywną i szczęśliwą osobą.

Już wiesz co musisz zrobić. Bądź wdzięczny za to co masz, odważny w tym co robisz, pasjonuj się, odkrywaj i bierz życie pełnymi garściami. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *