Dzięki niepowodzeniom stajesz się silniejszy

Niepowodzenia
Steven Spielberg miał swój udział w porażkach zanim odniósł sukces. Podobnie jak Walt Disney i Michael Jordan. Jeff Bezos (Amazon) i Bill Gates doświadczali wielu wzlotów i upadków, zanim osiągnęli sukcesy w swoich dziedzinach. Henry Ford i Steve Jobs mieli również wyboistą podróż do sukcesu. Ikony te są doskonałymi przykładami tego, że porażka jest nieodłączną częścią sukcesu.

 

 

Niepowodzenia są częścią nie tylko sukcesu ale i całego naszego życia. J.K Rowling, autorka bestsellerowych opowieści powiedziała kiedyś; “Nie da się żyć bez poniesienia żadnej porażki, chyba, że jesteś tak ostrożny, że w ogóle nie żyjesz”.

Niepowodzenie można pokonać na dwa sposoby: Obrać łatwiejszą drogę i zrezygnować lub podnieść się, otrzepać z popiołu i iść dalej, tym razem z większym bagażem doświadczeń. Tylko ten właściwy wybór pomoże Ci kierować się ku sukcesowi i przekształci Twoje życie na lepsze.

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać po tym, kiedy coś się nie udało jest zaakceptowanie tego i przyznanie się samemu sobie do poniesionej porażki. Nie ignoruj tego, nie zaprzeczaj ani nie ukrywaj. Poniosłeś porażkę, nie udało Ci się. Teraz masz czas żeby pomyśleć nad tym jak możesz to NAPRAWIĆ. To są pierwsze kroki i sposób w którym dowiadujesz się, jak pokonywać niepowodzenia.

Kiedy doświadczysz porażki i upadniesz, wiedz, że najgorsze już się wydarzyło. Od tego momentu może być tylko lepiej. Skoro już leżysz, nie możesz upaść jeszcze raz, więc czego się obawiasz? Z tej pozycji możesz poruszać się tylko w górę. Wstań, pozbieraj swoje kawałki i zacznij je składać w całość jeszcze raz, od nowa. Nie pozwól aby kolejna porażka powstrzymywała Cie od spełniania swoich marzeń!

Niepowodzenie może Cię zniszczyć, pogrążyć w smutku oraz samotności i niezrozumieniu ale tylko wtedy, kiedy mu na to pozwolisz! Jeśli natomiast zdecydujesz się odbudować wszystko od nowa, porażka może Ci w tym pomóc, dając Ci więcej siły i determinacji aby udowodnić samemu sobie, że potrafisz to zrobić. Tym razem mądrzej!

Porażka nie powinna być końcem Twoich marzeń, celów i rozwoju osobistego. Siła niepowodzenia powinna motywować Cię do gonienia za swoimi celami i rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Niepowodzenia sprawiają, że jesteś silniejszy. Sprawiają też, że jesteś nie tylko bardziej na nie odporny ale pozwalają Ci także mocniej odbijać się od dna za każdym razem kiedy go dotkniesz. Podbródek lekko powyżej linii horyzontalnej i do przodu! Zasługujesz na to, żeby być widocznym!

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *