Dlaczego popełnianie błędów jest cenne

błąd
Czy zauważyłeś, że ostatnio ludzie, którzy odnieśli sukces w życiu, coraz częściej mówią nie tylko o swoich osiągnięciach, ale też i o swoich porażkach?
Dzieje się tak dlatego, że każda nieudana próba jest niezbędna w zdobywaniu doświadczenia, a błędy mogą być nawet cenniejsze niż osiągnięcia.

 

 

 

Aby pomóc Ci lepiej to zrozumieć oto niektóre z najważniejszych powodów, dla których popełnianie błędów jest dla nas cenne;

1. Popełnianie błędów daje nam doświadczenie.

Czy pamiętasz swoje pierwsze złe doświadczenie z pracodawcą? Czy pamiętasz swoją pierwszą złą ocenę za egzamin lub, co gorsza, zostałeś złapany na ściąganiu?

Te i wiele innych doświadczeń są świetnymi sposobami na budowanie dobrych nawyków w przyszłości.

Kiedy zdobędziesz doświadczenie w miejscu pracy, nie będziesz już popełniał błędów, które popełniałeś wcześniej. Kiedy nauczyciel przyłapie Cie na gorącym uczynku, będziesz wiedział aby lepiej schować ściągę. lub nie oszukiwać wcale i przygotować się lepiej do egzaminu. Kiedy popełniamy błędy, uczymy się na nich. Proste!

Czasami nie ma znaczenia, ile razy usłyszymy poradę od znajomych lub rodziny, takie rzeczy umykają z naszych umysłów. Ale kiedy naprawdę doświadczymy i popełnimy błąd, będzie się on “trzymał” naszego umysłu i da nam lekcję na przyszłość, aby go już nie popełnić.

2. Popełnianie błędów zachęca do odmiennego myślenia.

Ponieważ popełniamy błędy, eliminujemy pewne sposoby osiągnięcia naszego celu. Kiedy podejście okazało się błędne, natychmiast zaczynamy szukać innych sposobów rozwiązania sytuacji.

Zasadniczo błędy zachęcają do szukania nowego rozwiązania. Jeśli Twój początkowy pomysł nie zadziałał, z większym prawdopodobieństwem podejmiesz inne stanowisko i pomyślisz o innych ideach, o których byś nie pomyślał, gdyby tak się nie stało.

3. Popełnianie błędów buduje Twój charakter.

Jest to dość trudna korzyść, ponieważ może popchnąć w dwie strony jeśli chodzi o budowanie charakteru. Bardzo często zbyt wiele błędów powoduje depresję i doprowadza do zniechęcenia, co kończy się porzuceniem marzeń… niestety.

Jednak gdy zaczniesz uczyć się na błędach, zyskasz pewność siebie. Popełnianie błędów pomoże Ci zbudować silniejszy charakter i stać się bardziej zaciekłą, odnoszącą sukcesy osobą. Jedynym warunkiem jest nie poddawać się!

4. Popełnianie błędów wykrywa Twoje słabości.

Czy jesteś jedną z tych osób, które pomijają wszystkie części których nie mogą zrobić i skupiają się tylko na tych w których są dobre? Chociaż może to być dobra strategia, gdy ma się zespół ludzi do pomocy i wykonania innych zadań, jest to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić jeśli chcesz osiągnąć cel sam. Wiedz jednak, że wielkich sukcesów nie osiąga się w pojedynkę.

Odwlekanie jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi. Odkładamy nasze słabości i skupiamy się na rzeczach, które łatwo nam przychodzą.

Spójrz na to w ten sposób:

Jest tylko kilka osób na świecie, która robi to dobrze za pierwszym razem. Większość z nas boryka się z tym, aby wszystko działało jak należy podczas pierwszej próby. Musimy ćwiczyć i musimy przegrywać aby móc podnosić się ponownie. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz zacząć uczyć się na błędach, nie tylko swoich.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *