kino

W ciągu ostatnich 20 lat 1 na 4 kina zostały zamknięte. Są tacy, którzy uważają, że kino swoje lata świetności ma już za sobą. W dobie smart tv, audycji strumieniowych, łatwości w dostępie do internetu i platform takim jak chociażby Netflix możemy doświadczać bardzo wysokiej jakości obrazu i dźwięku bez wychodzenia z domu.

W rzeczywistości jednak na świecie jest więcej dużych ekranów niż kiedykolwiek wcześniej. Dni małych teatralnych kin zostały już policzone lecz multiplex-y zyskują na popularności. Obecna generacja młodych ludzi zdaje się napędzać ten trend.

Wielkie kompleksy z dziesiątkami sal kinowych są dalekie od zamknięcia. Przychody z kas w kinach wzrosły trzykrotnie w przeciągu ostatnich 3 lat. w 2017 roku dochody ze sprzedaży biletów osiągnęły rekordowy wynik w wysokości 40 mld USD!  Spośród dziesięciu najlepiej zarabiających filmów w historii sześć zostało wydanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Co więcej, dwa z tych filmów, Czarna Pantera i Avengers: Infinity War, zostały wydane w pierwszej połowie 2018 roku. Cztery z całej dziesiątki należą do Marvel Studios wykupionego przez wytwórnię Walt-a Disney-a.

Filmy, które zarobiły najwięcej:
  • Avatar – ponad 2,7 miliarda dolarów.
  • Titanic – ponad 2 miliardy dolarów.
  • Star Wars: The Force Awakens – 1,73 miliarda dolarów.
  • Avengers: Infinity War – 1.6 miliarda dolarów.
  • Jurassic World – 1,4 miliarda dolarów.

Na liście znalazły się też takie filmy jak: The Avengers, Furious 7, Black Panther, Avengers: Age of Ultron, Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2.

Kto chodzi do kina?

Obecna generacja młodzieży wybiera się do kina dwa razy częściej niż przed 2008r. Wydawać by się mogło, że w dobie smartfonów, tabletów i komputerów osobistych, streaming będzie dominującą platformą do oglądania filmów. Nic bardziej mylnego. Pomimo posiadania 80% więcej technologii od przeciętnego dorosłego, to własnie młodzież częściej odwiedza sale kinowe.

Dlaczego warto chodzić do kina? kino

W 2017 roku, tylko w Stanach Zjednoczonych ponad dwukrotnie więcej ludzi poszło do kina, niż tych, którzy uczestniczyli w najważniejszych wydarzeniach sportowych i spędzało czas w parkach rozrywki. Te 1,2 miliarda widzów wybierało wycieczkę do kina, która kosztuje mniej niż połowę ceny zwiedzania parku lub oglądania gry w koszykówkę. Podczas gdy ceny biletów idą w górę, filmy wciąż są niedrogą opcją dla tych, którzy szukają odrobiny luksusu.

Wiele kompleksów kinowych ulokowanych jest w wielkich centrach handlowych, które oferują bary i restauracje oraz szeroki zakres usług sprzedażowych. Sale kinowe są coraz to większe i oferują lepsze warunki. Regulowane fotele z wystarczającą ilością miejsca na nogi i łokcie to tylko początek udogodnień.

Co jest takiego dobrego w chodzeniu do kina?

Oglądanie filmu w kinie nie jest już takie jak dawniej i nie tylko siedzenia stają się lepsze. Kina przechodzą ze starych systemów projekcyjnych na ekrany cyfrowe, które oferują lepsze, jaśniejsze obrazy. Nowa technologia 3D sprawia, że filmy stają się bardziej naturalne.

Najnowsza technologia zapewnia ożywiony obraz dzięki jaśniejszym wyświetlaczom, żywszym kolorom i lepszemu współczynnikowi kontrastu. Dzisiejsze ekrany mogą wyświetlać lepsze tony i szersze spektrum kolorów, aby zapewnić niezapomniane doznania. Dźwięk przestrzenny również robi postępy, dzięki instalacji większej ilości głośników na każdej ze ścian. Najnowsze technologie są w stanie strumieniować więcej dźwięku z jednego głośnika co pozwala na lepsze doznania i sprawia, że wydobywający się dźwięk jest jeszcze bardziej przestrzenny.

Kino właśnie przechodzi swoją drugą młodość, a inżynierowie prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć widza na seans. Oby ten czas nigdy się nie skończył bo są filmy, które najlepiej ogląda się w kinie z wielkim pudłem popcornu. Do zobaczenia na seansie!

Hej! Nie zapomnij tez zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *