Codzienne zmiany w celu zwiększenia pewności siebie.

 

Ważne jest, aby wiedzieć, że pewność siebie i samoocena są do siebie bardzo podobne. Tak więc, gdy wykonujesz zadania, aby poprawić swoją pewność siebie, poprawia się także Twoja samoocena. Nie musisz angażować się w oddzielne zadania, aby budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

 

 

W mojej praktyce istotną kwestią jest brak pewności siebie. Ludzie piszą do mnie, ponieważ mają niską pewność siebie i są zawiedzeni sobą i swoim zachowaniem. Jeśli brak pewności siebie jest czymś, z czym się zmagasz, chcę dać Ci pewne zadania, które powinny pomóc Ci zmniejszyć poczucie niskiej pewności siebie.

1. Dokańczaj rozpoczęte zadania.

Jedną z rzeczy, które uważam za powszechne u większości ludzi, jest to, że są całkowicie rozczarowani sobą, gdy nie kończą zadań, które zaczynają w kilku miejscach swojego życia.

Ludzie lepiej dokańczają zadania w pracy bo czują, że jeśli tego nie zrobią, będą musieli ponieść za to konsekwencje w efekcie czego, ktoś ich za to ukarze. Zupełnie inaczej wygląda to poza obowiązkami, które narzuca na nich praca dla kogoś. Nie dokańczają zadań bo nie musza ponosić za to odpowiedzialności. “Przecież nic się nie stanie jeśli nie wyjdę dzisiaj pobiegać, prawda?” Takie właśnie podejście do zadań powoduje, że ludzie przewlekle są rozczarowani sobą.

Aby być skuteczniejszym i bardziej produktywnym, a co za tym idzie, bardziej podnieść pewność siebie, pierwszym krokiem jest zrozumienie tego, jak ważne jest dokańczanie rozpoczętych zadań. Pomyśl, gdzie byś teraz był i co byś osiągnął jeśli rok temu nie porzuciłbyś zadania, które narodziło się w Twojej głowie? Gdybyś dalej budował swoją stronę internetową? Gdybyś dokończył kurs na skuteczne wyznaczanie sobie celów? Gdybyś zamiast włączania gier na telefonie, odhaczał w nim zadania, które już wykonałeś i które każdego dnia przybliżają Cię do celu jaki sobie obrałeś? Niekończenie zadań jest jedną z czynności, które mogą powodować Twoje rozczarowanie, spadek własnej wartości i brak pewności siebie. Dokańczaj to, co zacząłeś!

2. Podejmuj własne decyzje…

…I dąż do ich realizacji samemu! Wielu ludzi oddelegowuje swoje decyzje komuś innemu. Robią tak, ponieważ nie chcą wziąć odpowiedzialności za ich negatywny wynik. Kiedy realizujesz swoje własne decyzje, Twoja pewność siebie wzrasta, ponieważ dowiadujesz się, że możesz sobie poradzić z zadaniem bez względu na to, jaki będzie jego wynik. Dzięki temu się uczysz, wzrastasz i opuszczasz swoją strefę komfortu.

3. Stawiaj czoła swoim lękom!

Trzecią rzeczą, która może pomóc ci zbudować pewność siebie, jest stawienie czoła swoim lękom. Ważne jest, aby robić to każdego dnia. Spróbuj obudzić się rano i zadać sobie pytanie; “Jakiemu lękowi chcę dzisiaj stawić czoła?” Niezależnie od tego, co to może być. Rozmowa z nieznajomym? Zapytanie o podwyżkę w pracy? A może zwolnienie się z niej dlatego, że Twój szef to dupek? Bez względu na wielkość zadania, stawianie czoła swoim lękom pomaga w budowaniu pewności siebie.

Każdego dnia, pamiętaj aby angażować się we wszystkie zadania aby je dokończyć, podejmuj własne decyzje i stawiaj czoła swoim lękom. Idź, działaj! Zasługujesz na to aby być widocznym!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *