Rozwój

Fundamentalne kroki rozwoju osobistego, które będziesz musiał podjąć, jeśli chcesz dokonać zmian w swoim życiu. 

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie; Co muszę zrobić aby zacząć się rozwijać?

Odnalazłem i zidentyfikowałem podstawowe kroki które mogą naprawdę przyśpieszyć rozwój osobisty. Jaki jest pierwszy krok?

1. Twoja gotowość do zmiany.

Aby rozwijać i poprawić swoje życie, musisz być gotowym zmienić je na lepsze. Bez tej chęci zmiany, najlepszy przyjaciel, coach, program, książka, cokolwiek, nie będzie w stanie Ci pomóc ponieważ głęboko w sercu opierasz się zmianom. Powiedzenie sobie “TAK” na zmiany jest konieczne w procesie rozwoju osobistego. To taka mała rozgrzewka, ponieważ prawdziwym krokiem rozpoczynającym Twoją podróż w głąb siebie jest to, że…

2. … Musisz być odpowiedzialny!

TY jesteś odpowiedzialny za swoje życie. Obecna sytuacja, w której się znajdujesz jest następstwem wcześniejszych decyzji i akcji które podjąłeś lub nie. Twoje życie to Twoja odpowiedzialność i NIKT inny nie może przeżyć i wziąć tego na barki za Ciebie. Problemem jest iluzja, że ktoś inny lub cokolwiek innego odpowiada za rezultaty tego co masz w swoim życiu.

Oczywiście wiemy wszyscy, że istnieją wydarzenia na które nie mamy absolutnie żadnego wpływu. Nie mamy nad nimi żadnej kontroli, ale to nie o takie wydarzenia i sytuacje tutaj chodzi. Chodzi o wzięcie pełnej odpowiedzialności za czyny i akcje które podejmujesz. Dzięki temu będziesz miał więcej “władzy” nad tym co dzieje się dookoła Ciebie. Przejmujesz kontrolę i wiesz, że nikt inny, tylko TY jest odpowiedzialny.

Kiedy już to zrozumiesz, nie będziesz szukał w świecie zewnętrznym drogowskazów i akceptacji. Wszystko to znajdziesz w sobie! Od tego momentu Twój rozwój nabierze prędkości. Z mojego punktu widzenia, wzięcie pełnej (100%) odpowiedzialności za swoje życie jest pierwszym i najbardziej skutecznym krokiem w rozwoju osobistym.

Dwustopniowy proces w którym masz bardzo silne podstawy do zainicjowania pozytywnej zmiany dla siebie. Wiem, że czasami taka zmiana może nie być łatwa, ale aktywne dążenie do rozwoju osobistego jest niewiarygodnie opłacalne.

Nauczyłem się, że jedną z najważniejszych rzeczy jest wiara w zdolność do tworzenia jasnej przyszłości. Zdolność do pozytywnego spojrzenia na życie. No bo co może być lepszego od pracy nad samym sobą?

Najlepszą inwestycją, jaką możesz sobie wyobrazić, jest inwestycja w siebie!

Hej! Nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a!

Jak zbudować większą pewność siebie

Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *