Czasami bardziej skupiamy się na tym, czego nam brak, zamiast na tym co już mamy. Ważne jest, aby każdego dnia poświęcić trochę czasu i być wdzięcznym za to, co wielu z nas uważa za oczywiste.

Cześć! Dziękuję , że jesteś! Jestem Tobie bardzo wdzięczny za to, że odwiedzasz mój blog i wierzę w to, że wynosisz z niego przydatne lekcje.

W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka solidnych rzeczy, za które możesz być wdzięczny w swoim codziennym życiu. Tak dla przypomnienia, abyś mógł cenić wszystko, co masz.

Zdrowie!

W życiu najważniejsze jest być zdrowym. Kropka. Do wszystkiego innego potrzebujesz tylko trochę chęci i szczęścia. Jeśli nie jesteś zdrowy, nie masz nic!

Być może Twoje ciało nie jest najwspanialszym co możesz mieć, ale na pewno znajdziesz w nim części za które możesz być wdzięczny. Twoje ciało to Twoja świątynia w której spędzasz całe życie i które będzie Ci towarzyszyć do końca Twoich dni. Bądź za nie wdzięczny!

Twoi rodzice

Nawet jeśli nie są najlepszymi rodzicami na świecie, wciąż zawdzięczasz im życie. Dzięki nim możesz doświadczać wszystkiego co ma do zaoferowania ten świat. Podziękuj im za to jeśli masz taką możliwość. Zadzwoń do nich i porozmawiaj.

Wolność religijna

Posłuchaj! Możliwość wielbienia kogokolwiek i jakkolwiek chcesz, jest czymś, czego wielu ludzi nigdy nie doświadczyło. Wielb siebie! Ty jesteś Bogiem, którego powinieneś kochać. Jesteś wolnym człowiekiem!

Pieniądze w banku

Cóż. Ten świstek papieru nie ma żadnej wartości, ale pozwala nam lepiej żyć i wspiera w osiąganiu naszych marzeń. Posiadanie zaledwie kilku monet, sprawia, że jesteś bogatszy niż większość ludzi na ziemi.

Czy warto jest być za to wdzięcznym, kiedy gdzieś na świecie są ludzie którzy umierają z głodu? Tak! Bądźmy wdzięczni za to, że urodziliśmy się w krajach rozwiniętych. Mamy dostęp do bieżącej wody i żywności w marketach. Światło w lodówce i dostęp do internetu. Nie wiem jak Ty, ale ja jestem bardzo wdzięczny za te wszystkie luksusy na które, niestety nie wszystkich stać.

Życie w związku z ukochaną osobą

Bycie w związku może nauczyć Cię więcej o sobie i o świecie, niż cokolwiek innego.

Bycie singlem

Robisz co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Podróżujesz sam i bywasz w miejscach do których nikt Cie nie prowadzi. Uczysz się siebie spędzając czas z samym sobą. Ta wolność to coś, za co powinieneś być wdzięczny!

Uczenie się na błędach

Gdybyśmy nigdy nie popełnili błędów, nie nauczylibyśmy się wiele, więc jest to jedna z tych rzeczy, za które powinniśmy być wdzięczni.

Umiejętność czytania

Jeśli właśnie czytasz ten wpis, masz za co być wdzięczny. Czytanie otwiera nam wrota do magicznego świata nauki, przygody, rozwoju i doskonalenia siebie.

Oddychanie świeżym powietrzem

Możliwość wyjścia na zewnątrz i zaczerpnięcie świeżego powietrza przypomina nam o tych małych drobiazgach za które powinniśmy być wdzięczni.

Śmiech

Bez uśmiechu, nasz świat byłby smutnym miejscem do życia.

Łóżko do spania

Łóżko jest jedną z tych rzeczy, które łatwo wziąć za pewnik… Dopóki nie masz na czym spać.

Miłość

Świat byłby z pewnością innym miejscem, gdybyśmy nie posiadali umiejętności kochania.

Ból

Tak, tak. Bez niego trudno byłoby docenić radość życia.

Wolność słowa

Możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli i uczuć nigdy nie powinna być brana za nic pewnego.

Pobudkę

Po prostu. Budzenie się każdego ranka oznacza, że możesz być za to wdzięczny.

Mądrość(która przychodzi z wiekiem)

Na szczęście z czasem stajemy się mądrzejsi. Doświadczenia, na które wystawiało nas życie to powód do wdzięczności. To właśnie dzięki nim stajemy się mądrzejsi.

Wzrok

Będąc w stanie widzieć, możemy zobaczyć piękno tego świata. Niestety nie każdy z nas ma taki przywilej.

Zachody słońca

Zachody słońca przypominają, że powinniśmy cieszyć się prostymi rzeczami w życiu. Cieszyć się chwilą.

Umysł

Umiejętność myślenia, zapamiętywania i rozwiązywania problemów, z pewnością ułatwia życie. To coś, za co zdecydowanie powinniśmy być wdzięczni każdego dnia!

Internet

Trudno uwierzyć w to, jak łatwo jest uznać Internet za coś oczywistego. Przecież nikt z nas nie miał do niego dostępu jeszcze kilku dekad temu.

Wyzwania

Bez życiowych wyzwań nie bylibyśmy ludźmi, którymi jesteśmy teraz.

Ostatnie przemyślenie

Ta lista wdzięczności może się ciągnąć bez końca. Jestem pewien, że o czymś zapomniałem, ale kiedy tylko sobie przypomnę, na pewno za to podziękuję.

Uświadomienie sobie wszystkich rzeczy, za które powinieneś być wdzięczny, to pierwszy krok w stronę lepszego życia. Ćwiczenie wdzięczności jest tym, co powinieneś zacząć robić każdego ranka, tuż po przebudzeniu, lub w nocy, zaraz przed pójściem spać. Ja praktykuję już kilka lat i muszę powiedzieć Ci jedno; Doceniam wszystko co mam!

Życzę Ci wspaniałości i dziękuję za Twoją obecność!

Hej! nie zapomnij też zaopatrzyć się w mojego E-Book’a! 

Jak zbudować większą pewność siebie


Share on facebook
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email

6 odpowiedzi

  1. Sama prawda. Tak czasami przystanąć i zastanowić się, czy to, co mamy (niekoniecznie w sensie materialnym) nam się rzeczywiście należy, czy jest to hmm… darem? Ja sama dziękuję nawet za to. co niekoniecznie mi odpowiada, bo to też jest dar.

    1. Zgadzam się z Tobą Krystyno 🙂 Darem jest to, że możemy tego wszystkiego doświadczać. Bądźmy wdzięczni za życie 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *